loader
Foto

CFR 1907 Cluj – SC Braga, în direct la TVR

Pe 20 noiembrie, de la 21:45, în direct pe TVR1, TVR HD şi online pe TVR+

La Cluj se simte adierea primăverii! Clujenii de la CFR 1907 se poat califica în „primăvara europeană”, dacă reuşesc să învingă portughezii de la SC Braga, marţi, 20 noiembrie, în direct la TVR1, TVR HD şi online pe TVR+, portalul video al Televiziunii Române. Clujenii pornesc cu un ascendent moral, după ce, în prima etapă a grupei H a UEFA Champions League, au reuşit o victorie spectaculoasă chiar pe „Estádio Municipal de Braga”, scor 2-0 pentru echipa noastră, după dubla reuşită de Rafel Bastos, în minutele ’19 şi ’34

Situaţia din grupă este pe „muchie de cuţit”. Dacă Manchester United este deja calificată în „optimi”, acumulând 12 puncte după 4 victorii consecutive, toate celelalte 3 echipe,  Galatasaray, CFR Cluj şi SC Braga, păstrează şanse de calificare. CFR Cluj şi Galata au reuşit câte o victorie şi un egal, pe când portughezii de la SC Braga au rămas doar cu victoria împotriva turcilor, obţinută chiar pe terenul acestora, în a doua etapă a acestei grupe.

(w882) Clasament

În etapa precedentă a grupei H din Liga Campionilor, CFR Cluj şi SC Braga au avut rezultate identice.

Clujenii au fost învinşi acasă de Galatasaray cu scorul de 3-1, prin hat-trick-ul lui Burak Yılmaz (’18, ’61, ’74), golul clujenilor fiind marcat de Sougou, în minutul 53 . În cealaltă partidă, portughezii au fost învinşi de „diavolii roşii” din Manchester în ultimele 10 minute ale partidei. După ce căpitanul Alana a deschis scorul în minutul '49 pentru braghezi, Manchester a revenit spectaculos prin golurile marcate de Van Persi (’80), Rooney (’84) şi Hernández Chicharito în prelungirile partidei (’90+2).

(w882) Braga-Manc

Sursa FOTO: uefa.com

Nu ne rămâne decât să sperăm într-o victorie a clujenilor şi un spectacol agreabil, marţi, 20 noiembrie, de la ora 21:45, în direct pe TVR1, TVR HD şi online pe TVR+.