În piesa „Aici nu-i de joacă”, actrița Catrinel Dumitrescu interpretează rolul principal, alături de Victoria Cociaş. Inspirat de piesa An Nou Fericit, a lui Pauline Daumale, spectacolul este o comedie lirică, ce are ca protagoniste două femei din clase sociale diferite. Deşi se întâlnesc întâmplător şi nu se aseamănă deloc la prima vedere, ele descoperă că au dorinţe, bucurii şi tristeţi comune. Două actriţe excepţionale au adus în prim-plan o poveste dulce-amăruie, de o inedită candoare, presărată cu surprinzătoare schimbări de situaţie şi cu mult umor.