Program transmisiuni Jocurile Olimpice Tokyo 2020 la TVR, duminică, 1 august

TVR.RO | Vineri, 30 Iulie 2021
Competiţiile continuă şi în prima zi de august. Iată programul zilei de duminică, 1.08, când, la TVR 1 putem vedea transmisiuni directe şi înregistrări de atletism, nataţie, handbal, iar la TVR 2, ne delectăm cu gimnastică şi tenis de masă.

Jocurile Olimpice de Vară Tokyo 2020, transmisiuni directe alternative:

4.30-5.47 - Nataţie finale, comentatori Emil Hossu/Sorin Hobana, transmisiune directă

În intervalul 5.00 – 7.00 în regim breaking news - Lupte greco romane 130 kg optimi+sferturi:

Lupte greco romane M 130kg - optimi, în regim breaking news, în intervalul 05.00 - 06.20, Alin Alexuc

Lupte greco romane M 130kg - sferturi, în regim breaking news, în intervalul 06.20 - 07.00, Alin Alexuc

8.00 - Nataţie finale (reluarea tronsonului 4.30 – 5.47)

10.55 –  Tenis masculin, finala – Alexander Zverev – Karen Khachanov, transmisiune directă (posibil prelungiri)

În intervalul 12.35 - 12.55, în regim breaking news - Lupte greco romane 130 kg masculin, semifinale

13.00-14.20 – Atletism, sesiunea de seară, comentator Monica Bucur, transmisiune directă – iar de la 14.20, transmisiunea directă continuă pe TVR 2 până la ora 15.55

14.30 - Ediţie specială: sosirea în ţară a lotului olimpic de canotaj - moderatori: Claudiu Lucaci, Vlad Arhire

(w640)

15.30-17.00 - Handbal masculin grupe: Danemarca –Suedia, comentatori Dragoş Cojocaru, Cristi Mîndru, transmisiune directă

17.25  - Jurnal Olimpic, transmisiune directă

18.00 - Baschet masculin : Spania - Slovenia, înregistrat

21.00 - Ediţie specială - Canotaj - selecţii imagini cu medaliaţii români + talk-show cu sportivii lotului olimpic de canotaj, moderatori: Mihai Rădulescu, Vlad Arhire, transmisiune directă

22.40 - Handbal masculin grupe: Norvegia – Franţa, comentatori Dragoş Cojocaru/Cristi Mîndru, înregistrare de dimineaţă

 

Programul transmisiunilor la TVR 2:

Jocurile Olimpice de vară, Tokyo 2020

(w640)

4.20 - Tenis de masă - echipe feminin, optimi : România-Egipt, comentator: Dragoş Cojocaru, transmisiune directă

11.00 – Gimnastică, finale pe aparate, comentator: Alina Alexoi, transmisiune directă

14.20 - 15.55 - Atletism, sesiunea de seară, comentator Monica Bucur, transmisiune directă

16.10 - Tenis de masă feminin, echipe: România – Egipt, Dragoş Cojocaru, înregistrare

20.00 – Gimnastică, finale pe aparate, comentator: Alina Alexoi, înregistrare

 

TVR +
Canalul TVR YouTube