loader
Foto

Chindia Târgovişte - FC Argeş 1-1, în Superligă

Chindia Târgovişte a terminat la egalitate cu FC Argeş, 1-1 (1-0), luni, pe teren propriu, la Ploieşti, într-un meci din etapa a 22-a a Superligii de fotbal.

Chindia a deschis scorul în finalul primei reprize, prin Cristian Neguţ (43), dar piteştenii au egalat după pauză prin camerunezul Arnold Garita (55), care a beneficiat de o greşeală a portarului Cătălin Căbuz, care a degajat în coechipierul său Jeremy Corinus.
FC Argeş a ajuns la şase meciuri consecutive fără victorie în campionat, patru egaluri şi două înfrângeri.
Şi Chindia are tot şase meciuri la rând fără victorie, trei egaluri şi trei eşecuri.
În tur, FC Argeş s-a impus cu 2-1.
AFC Chindia Târgovişte - FC Argeş 1-1 (1-0), Stadion ''Ilie Oană'' - Ploieşti
Au marcat: Cristian Neguţ (43), respectiv Paul Arnold Garita (55).
Chindia: Căbuz - Căpuşă, Celea, Obiang (Corinus '46), Dinu - Dulca (Cooper '70), Ahmatov - Neguţ, Popadiuc (Perianu '79), A. Şerban (Atanase '79) - D. Popa. Antrenor: Anton Petrea
FC Argeş: Straton - Tofan, Zebic, Brendon, Bassong - Mimito Biai, Njike (Meza Colli '67) - G. Creţu, Târcoveanu (Boubacar Hanne '86), Bertrand (Calcan '46) - Garita. Antrenor: Marius Croitoru
Cartonaşe galbene: Dulca (3), Obiang (17), Celea (76) / Târcoveanu (50), Bassong (58), Calcan (69), Boubacar (88)
Arbitru: Andrei Florin Chivulete (Bucureşti); arbitri asistenţi: Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava), Andrei Constantinescu (Bucureşti); al patrulea oficial: Florin Andrei (Târgu Mureş)
Arbitru video: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); arbitru asistent video: Vladimir Urzică (Piatra Neamţ)
Observatori: Adrian Comănescu (Râmnicu Vâlcea) - CCA, Eduard Alexandru (Ploieşti) - LPF

Sursă știre & foto: Agerpres

FILM.TVR.RO

Logo

Echipa emisiunii „Tradiții” vă invită la o ediție cu gânduri alese, povețe spirituale, cântece pascale și secrete din bucătăria gospodinelor, ...

Seria documentară „Ecce Via”, în Săptămâna Patimilor, la TVR Cultural | VIDEO

În Săptămâna Patimilor pentru creștinii ortodocși, TVR Cultural îi invită pe telespectatori să urmărească seria documentară „Ecce Via”, o ...

Anul omagial 2024, dedicat pastorației și îngrijirii bolnavilor

În Sâmbăta Mare vă invităm să cunoașteți ”Doctori fără de arginți”. Într-o ediție ”Un doctor pentru dumneavoastră”, de la ora 7:00, pe TVR 1.