loader
Foto

AC Milan, cu Ciprian Tătăruşanu titular, învingătoare la reluarea campionatului Italiei

AC Milan, cu portarul român Ciprian Tătăruşanu titular, a învins-o cu 2-1 în deplasare pe Salernitana, miercuri, în primul său meci din acest an în Serie A, în cadrul etapei a 16-a, transmite presa internaţională.

La Milan au fost titulari şi francezii Olivier Giroud şi Theo Hernandez, la două săptămâni şi jumătate după finala Cupei Mondiale 2022.
Sandro Tonali a fost decisiv pentru campioana en titre, pasând decisiv la golul lui Rafael Leao din minutul 10 şi majorând diferenţa după cinci minute. Federico Bonazzoli a redus din handicap în minutul 83 la singurul şut pe poartă al al echipei sale.
La Salernitana a debutat miercuri Guillermo Ochoa, portarul naţionalei Mexicului.
În clasament, Milan, cu 36 de puncte, este pe locul 2, la 5 puncte de liderul neînvins Napoli, care va juca miercuri seară pe San Siro cu Inter Milano, ocupanta locului 5, în derby-ul etapei.

Inter Milano – Napoli 1-0 (Dzeko 56);

Udinese – Empoli 1-1 (Pereyra 70 / Baldanzi 3).

Sursă foto: Shutterstock

FILM.TVR.RO

Logo

În emisiunea

La TVR2, 7 zile din 7, de la ora 18:50, iar sâmbătă şi duminică la 18:55, aflăm noutăţi despre climă, vreme şi planeta noastră alături de ...

Internaţionalizarea firmelor româneşti

publicat: Marţi, 23 Aprilie 2024

Marți, 23 aprilie, de la ora 21:00, v-am invitat să urmăriți în direct la TVR Internațional o nouă ediție ”Investiți în România!”.

„Dialoguri academice” între filosofii Mircea Dumitru și Radu J. Bogdan, în 28 aprilie, la TVR Cultural

Duminică, 28 aprilie, de la ora 22:35, TVR Cultural îi invită pe telespectatori să urmărească dialogul dintre filosofii Mircea Dumitru, gazda ...