loader
Foto

UCL: FC Schalke 04 vs Galatasaray SK: 2-3 / Galata merge mai departe

În direct pe TVR1,TVR HD şi online pe TVR+

Galatasaray s-a calificat în sferturile, UEFA Champions League, după ce a învins în deplasare Schalke 04 cu scorul de 3-2, partida fiind transmisă de TVR1, TVR HD şi online de TVR+.

Golurile turcilor au fost înscrise de Hamit Altintop (min. 37), Burak Yilmaz (min. 42) şi Umut Bulut (min. 90+5), germanii punctând prin Neustädter (min. 17) şi Bastos (min.63).

TVRNews.ro v-a ţinut la curent în format LIVE TEXT cu evoluţia partidei, rezumatul şi golurile partidei putând fii urmărite pe site-ul de ştiri al Televiziunii Române.

În celălalt meci al serii, FC Barcelona a învins AC Milan cu 4-0, după dubla lui Messi şi golurile lui David Villa şi Jordi Alba, calificându-se și ea în "sferturile" competiției

*****

Avancronica partidei

Pe 12 martie, Televiziunea Română vă invită la o nouă seară de UEFA Champions League.

Începând cu ora 21:45, în direct pe TVR1, TVR HD şi online pe TVR+, vă invităm să urmăriţi confruntarea dintre FC Schalke 04 şi Galatasaray Istanbul, manşa retur din optimile UEFA Champions League. În prima manşă cele 2 echipe au terminat la egalitate, 1-1.

Germanii încep optimişti meciul, fiind neînvinşi în actualul sezon de UEFA Champions League, în timp ce turcii vin pe arena din Gelsenkirchen cu gândul la a III-a victorie în deplasare din acest sezon, după victoriile din grupe împotriva CFR Cluj şi SC Braga.