Liga Zimbrilor continuă în direct la TVR| VIDEO

TVR.RO | Sâmbătă, 03 Octombrie 2020
Din 4 octombrie, la TVR 1 și TVR 2 ați putut urmări, în direct, al doilea turneu de handbal masculin - Liga Zimbrilor, găzduit de Sepsi Arena și Sala Kati Szabó din Sfântu Gheorghe.
liga zimbrilor
liga zimbrilor

Liga Zimbrilor este afectată teribil de numărul mare de îmbolnăviri cu COVID-19. Nu mai puțin de 50 de jucători și oficiali ai echipelor au fost depistați pozitiv, în ultimele două săptămâni.

Cele mai năpăstuite echipe sunt CSM Bacău - cu 15, nou promovata Magnum Botoșani - cu 13 și Minaur - cu 7 infectări. Pentru cele 16 echipe, cele șase etape vor fi cu siguranță un test dur.

Se pare că sunt echipe care nu vor putea participa la primele meciuri și vor pierde aceste întâlniri la masa verde cu 10-0. Vor fi 8 zile de foc în care vom asista la meciuri foarte echilibrate, antrenorii fiind nevoiți să improvizeze pentru a compensa absențele importante din fiecare formație.

După primele 3 etape sunt 5 formații neînvinse, 4 dintre ele acumulând maximum de puncte: Dobrogea-Sud, CSM București, Dinamo și Minaur.

Runda a IV-a, programată dumincă, 4 octombrie, a început în forță cu 2 derbiuri , de la ora 11:00 la TVR 2. Potaissa Turda -Dinamo, un duel între primele 2 clasate la finalul sezonului trecut. De la ora 16:30, pe TVR 1 a jucat CSM București - Dobrogea-Sud, echipe neînvinse în actualul sezon.

(w640) liga zimbr

***

Aici aveți programul meciurilor care s-a disputat în Liga Zimbrilor:

4 octombrie - ora 16:30, TVR 1  - CSM București - AHC Dobrogea-Sud (etapa 4);

5 octombrie - ora 18:25,  TVR 1 - Dunărea Călărași - CSM București (etapa 5);

7 octombrie - ora 18:25, TVR 1 - CSM București - Minaur Baia Mare (etapa 6);

8 octombrie - ora 18:25, TVR 1 - Minaur Baia Mare -  Dobrogea-Sud (etapa 7);

10 octombrie - ora 15:30, TVR 1 - CSM București - Steaua București (etapa 8);

11 octombrie - ora 16:30, TVR 1 - Steaua București - Dobrogea Sud (etapa 9);

23 octombrie - ora 18:25, TVR 1 - Dunărea Călărași - Steaua București (etapa 10);

***

4 octombrie - ora 11:00, TVR 2 - Potaissa Turda - Dinamo București (etapa 4);

5 octombrie - ora 16:30, TVR 2 - Minaur Baia Mare - Reșița (etapa 5);

7 octombrie - ora 16:30, TVR 2 - HC Buzău - Dinamo București (etapa 6);

8 octombrie - ora 16:30, TVR 2 - Poli Timișoara - CSM București (etapa 7);

10 octombrie - ora 11:00, TVR 2 - Dobrogea-Sud - Politehnica Timișoara (etapa 8);

11 octombrie - ora 11:00, TVR 2 - Politehnica Timișoara - Dunărea Călărași (etapa 9);

23 octombrie - ora 16:30, TVR 2 - Dinamo București - CSM București (etapa 10);

 

 

 

TVR +
Canalul TVR YouTube